VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa „Zdolni z Pomorza”

Ciekawe sesje przedmiotowe, ponad 300 uczniów szkół podstawowych i średnich, stoiska kół naukowych i uczelni wyższych, tak wyglądała VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa „Zdolni z Pomorza”.

W dniu 26 listopada 2022 roku w gmachu głównym Politechniki Gdańskiej odbyła się VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa „Zdolni z Pomorza”. Uczniowie szkół podstawowych i średnich mogli wziąć udział w ciekawych wykładach tematycznych. Jeden z wykładów „Geometria nieba, czyli co widzi matematyk i jak liczy odległości” poprowadził dr hab. Sambor Guze, prof. UMG, Prorektor ds. Kształcenia Uniwersytetu Morskiego w Gdyni  wraz z dr Hanną Guze, Zastępcą dyrektora ds. rozwoju dydaktyki w Centrum Matematyki Politechniki Gdańskiej.

Prócz udziału w ciekawych sesjach przedmiotowych uczniowie mieli również możliwość zwiedzania stoisk kół naukowych i uczelni wyższych. Stoisko Uniwersytetu Morskiego w Gdyni cieszyło się dużym zainteresowaniem. Każdy z uczniów prócz informacji o ofercie edukacyjnej naszej Uczelni otrzymał materiały informacyjne.

M. Zajk
26.11.2022