Wizyta nauczycieli z Republiki Czeskiej

Wizyta nauczycieli z Republiki Czeskiej

W dniu 27 września 2022 roku Uniwersytet Morski w Gdyni odwiedzili nauczyciele szkół średnich z Republiki Czeskiej. Była to druga wizyta naszych południowych sąsiadów, wiosną tego roku Uczelnię odwiedziło dwóch dyrektorów z czeskich szkół.

Wizyta była świetną okazją do pokazania naszym gościom bazy dydaktycznej Uniwersytetu oraz przedstawienia bogatej oferty edukacyjnej Uczelni.

Przybyłych do Uniwersytetu Morskiego gości powitał Kierownik Biura Promocji i Komunikacji Bartosz Tobieński, który zaprosił nauczycieli do zwiedzenia kampusu uczelni.

Na Wydziale Mechanicznym Pan mgr inż. st.of.mech.okręt. Adam Przybyt zaprezentował oraz wyjaśnił zasadę działania Symulatora Siłowni Okrętowej. Goście zwiedzili także Salę Tradycji, w której zapoznali się z ponad 100-letnia historią naszej Uczelni oraz aktualną ofertą kształcenia.

Po wizycie w gmachu głównym Uniwersytetu, trzydziestoosobowa grupa nauczycieli udała się do budynku Wydziału Nawigacyjnego. Specjalnie przygotowany dla naszych gości „kosmiczny” pokaz w laboratorium astronawigacji przygotował Pan mgr Marek Szczepański. Kolejnym punktem wizyty było zaprezentowanie symulatora manewrowego przez Pana mgr. inż. kpt. ż.w. Pawła Kołakowskiego.

Z okazji trwających obchodów 40-lecia naszej fregaty, każdy z gości otrzymał pamiątkowe puzzle z wizerunkiem „Daru Młodzieży”.

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

M. Kołodziejczak
27.09.2022