Centrum Transferu Technologii na wystawie wynalazków

Centrum Transferu Technologii na wystawie wynalazków

W dniach 12-14.12.2023 roku w Warszawie na Politechnice Warszawskiej odbywa się XVII Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS.

Wystawa IWIS jest doskonałą okazją do zaprezentowania najnowszych osiągnięć na arenie międzynarodowej. Organizatorem wystawy IWIS jest Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów.

Centrum Transferu Technologii UMG podczas wydarzenia reprezentują mgr Beata Wetoszka i mgr inż. Anna Żuławska – brokerki innowacji, które w ramach stoiska wystawienniczego prezentują ofertę badawczą UMG oraz rozwiązania branżowe rozwijane w ramach prac przedwdrożeniowych realizowanych w programie „Inkubator Innowacyjności 4.0”:

  • UMG-04: „Okrętowy rozproszony system monitorowania jakości energii elektrycznej maszyn i urządzeń elektrycznych” – WE
  • UMG-06: „HurtHub” – WN
  • UMG-09: „Opracowanie technologii wytwarzania nowego kompozytu przekładkowego z wykorzystaniem recyklatu gumowego” – WM
  • UMG-10: „Nowy materiał kompozytowy na bazie karbonizatu” – WM
  • UMG-11: „System dokowania do instalacji offshore” – WN

Kluczowym punktem wydarzenia dla Zespołu CTT był udział w konkursie na najlepsze innowacje roku 2023. Wynalazki opracowane w ramach prac przedwdrożeniowych UMG-09 i UMG-10 zostały dodatkowo zgłoszone do Światowego Konkursu Chemicznego. Brokerki zaprezentowały wynalazki przed międzynarodową komisją, która oceni potencjał rynkowy, strategię ich ochrony prawnej oraz poziom gotowości technologicznej. Wynalazki oceniane są w 12 kategoriach m.in.: ekologia i ochrona środowiska, mechanika, budownictwo, elektronika, przemysł włókienniczy czy chemiczny. Wyniki poznamy na ceremonii zakończenia, gdzie zostaną wręczone medale.

Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS to największe w Polsce międzynarodowe wydarzenie promujące wynalazczość i innowacje. Jednym z głównych celi wydarzenia obok promocji dorobku naukowego polskich naukowców i wynalazców na tle rozwiązań światowych, jest umożliwienie nawiązania kontaktów z potencjalnymi inwestorami oraz kreowanie innowacyjnych postaw wśród dzieci i młodzieży. Do udziału w wystawie zapraszani są także przedstawiciele instytucji finansowych zainteresowani inwestycjami w nowoczesne produkty i technologie.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda jak również partnerzy branżowi tj. Europejskie Stowarzyszenie Wynalazców AEI, Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Wynalazczych – IFIA, Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Warszawska Izba Gospodarcza oraz WIIPA. W wydarzeniu uczestniczyła również Pani Prezes Urzędu Patentowego Edyta Demby-Siwek.

Wystawa co roku gromadzi wynalazców i gości nie tylko z Polski, ale także z ponad 25 innych państw świata m.in. z Arabii Saudyjskiej, Chorwacji, Egiptu, Iranu, Kanady, Malezji, Korei, Turcji, Rumunii i Tajwanu. Wynalazcy prezentują na wystawie innowacje stanowiące przegląd osiągnięć technicznych, wykorzystywanych w praktyce czy oczekujących na komercjalizację i wdrożenie. Wystawie towarzyszą wykłady i prelekcje dotyczące ochrony własności intelektualnej oraz networking środowiska akademickiego z biznesem.

Program wydarzenia: https://iwis.polskiewynalazki.pl/#/pl/

Podmiot udostępniający: 

UMG Zespół ds. Własności Intelektualnej i Komercjalizacji Badań

Wytworzył informację:

M. Kukowska-Kaszuba
14.12.2023