Prezentacja kierunków i specjalności UMG

Oferta edukacyjna Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zaprezentowana została podczas targów edukacyjnych w Katowicach i Bytowie, a także podczas Dni Techniki CONRADINUM 2023 oraz dla uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego „Lingwista” im. Hymnu Narodowego w Gdańsku.

XXV Ogólnopolskie Targi Edukacja 2023 w katowickim Spodku, które odbyły się w dniach 21-22.03.2023, zgromadziły tłumy młodych ludzi, którzy mieli okazję poznać ofertę edukacyjną naszej uczelni. Trwające dwa dni wydarzenie przyciągnęło kilka tysięcy maturzystów, blisko 60 uczelni wyższych, szkół policealnych i językowych oraz instytucji zajmujących się edukacją.

Z kolei dnia 23 marca 2023 roku pracownicy i studenci Uniwersytetu Morskiego w Gdyni uczestniczyli w VIII Dniu Techniki organizowanym przez Szkoły Okrętowe i Techniczne CONRADINUM w Gdańsku. Do uczelnianego stoiska przyciągały uczniów ciekawe urządzenia m.in.: kamera termowizyjna, kamera endoskopowa, symulator siłowni okrętowej  i prace inżynierskie studentów Wydziału Elektrycznego.

Tego samego dnia gościliśmy w budynku Wydziału Nawigacyjnego uczniów z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego „Lingiwsta” im. Hymnu Narodowego w Gdańsku. Uczniowie prócz udziału w pokazach w Planetarium im. Antoniego Ledóchowskiego zapoznali się z działaniem symulatora manewrowego i ofertą edukacyjną uczelni.

Natomiast w dniu 24 marca 2023 roku przenieśliśmy się do Bytowa, gdzie podczas Targów Edukacji i Pracy odpowiadaliśmy na pytania tegorocznych maturzystów.

UMG Zespół ds Promocji

M. Zajk