Spotkanie świąteczno-noworoczne

W dniu 22 grudnia 2022 roku odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne z udziałem władz Uczelni, byłych rektorów, członków Rady Uczelni, Senatu. W spotkaniu w Auli im. T. Meissnera uczestniczyli również przedstawiciele władz wydziałów UMG, Instytutu Morskiego, dyrektorzy, kierownicy katedr i zakładów, komendant "Daru Młodzieży", samorząd studencki.

W świąteczną atmosferę, uczestników spotkania wprowadził Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego w Gdyni pod dyrekcją dr. Karola Hilli. Życzenia całej społeczności akademickiej złożył JM Rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit oraz duszpasterz ludzi morza o. dr Edward Pracz.

Podczas spotkania, Rektor UMG złożył gratulacje i uhonorował prof. dr. hab. inż. Piotra Gnacińskiego z Katedry Elektroenergetyki Okrętowej Wydziału Elektrycznego, który w 2022 roku otrzymał nominację profesorską z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy.

B. Tobieński