UMG rozwija współpracę z Czarnogórą

W dniu 4 grudnia 2023 roku miała miejsce uroczystość otwarcia Konsulatu Honorowego Czarnogóry w Gdańsku. Podczas wydarzenia Uniwersytet Morski w Gdyni reprezentował dr inż. kpt. ż.w. Piotr Kopacz, który w lutym br. przeprowadził audyt w University of Montenegro, z ramienia Międzynarodowego Stowarzyszenia Uniwersytetów Morskich (IAMU).

W otwarciu placówki dyplomatycznej wzięło udział ponad 50 przedstawicieli świata samorządu, biznesu i nauki z Pomorza, Trójmiasta, jak również dyplomaci, przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski i Czarnogóry.

Konsulowie Polski i Czarnogóry wyrazili zainteresowanie rozwojem współpracy pomiędzy obydwoma krajami poprzez budowanie relacji z Uniwersytetem Morskim w Gdyni.

Nasza Uczelnia nawiązała już współpracę z Wydziałem Studiów Morskich w Kotorze – jednostką Uniwersytetu Czarnogóry. Przedstawiciele czarnogórskiego Wydziału, w tym jego dziekan, byli uczestnikami międzynarodowej konferencji TransNav w UMG w czerwcu br., z kolei pracownicy UMG brali udział w międzynarodowej konferencji KIMC 2023 pod koniec listopada br. w Kotorze.

B. von Schada Borzyszkowska, P. Kopacz