Wizyta Rektora-Komendanta z Nikola Vaptsarov Naval Academy

W dniu 21 listopada 2023 roku JM Rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit spotkał się z Rektorem-Komendantem z Nikola Vaptsarov Naval Academy.

Tematem spotkania z Rektorem bułgarskiej uczelni było przedłużenie trwającej od 2018 roku współpracy, zarówno w sferze badawczej, jak i dydaktycznej. Zakres współpracy zakłada wymianę pracowników naukowych, przeprowadzanie wspólnych projektów badawczych, nauczanie, wymianę prac naukowych i materiałów edukacyjnych, organizację studiów doktorskich oraz wspólny udział w sympozjach i konferencjach.

Podczas spotkania JM Rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit oraz Rektor-Komendant Flotilla Admiral Boyan Mednikarov podpisali list intencyjny, w którym określona została wola zacieśnienia współpracy pomiędzy obiema uczelniami. W rozmowach uczestniczyli również: prof. dr hab. inż. Tomasz Tarasiuk, Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju, dr hab. Dariusz Barbucha, Prorektor ds. Nauki, dr hab. Sambor Guze, prof. UMG, Prorektor ds. Kształcenia, dr hab. inż. Mirosław Czechowski, prof. UMG, Prorektor ds. Studenckich.

W trakcie rozmów poruszony również został temat utworzenia konsorcjum europejskich uczelni morskich.

B. Tobieński