Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera RP

W dniu 1 czerwca 2024 roku, w Światowy Dzień Dziecka, Uniwersytet Morski w Gdyni wziął udział w „Bajkowym Ogrodzie” - pełnym atrakcji festynie, który odbył się w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Punktualnie o godzinie 10:00 Premier RP Donald Tusk otworzył bramy ogrodów Kancelarii, przed którymi na wejście oczekiwało kilkaset dzieci. Do godziny 17:00 na najmłodszych czekało mnóstwo zabaw i konkursów przygotowanych przez służby mundurowe, spółki Skarbu Państwa oraz instytucje podległe wszystkim resortom rządu. Zapoznawanie się ze sprzętem ratowniczym, występy orkiestr, animatorzy, konkurencje sportowe i ogromna ilość słodyczy, to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały na dzieci. Wśród uczestników wydarzenia można było spotkać znanych sportowców, w tym Roberta Lewandowskiego, Marcina Gortata, Roberta Korzeniewskiego czy Otylię Jędrzejczak.

Na stanowisku Uniwersytetu Morskiego w Gdyni można było wziąć udział w loterii z nagrodami, w której, aby wygrać, trzeba było np. zaśpiewać szantę, odgadnąć „morską” zagadkę czy popisać się umiejętnościami sportowymi. Odwiedzające nas dzieci otrzymały dyplom morski, a rodziców informowaliśmy o historii i działalności Uczelni oraz naszych szkolnych statkach.

Wszyscy mogli nauczyć się wiązać podstawowe węzły żeglarskie oraz samodzielnie wykonać brelok, wiążąc miniaturową rzutkę bosmańską.

Mimo wahań pogodowych stanowisko Uniwersytetu Morskiego w Gdyni odwiedziło bardzo dużo dzieci. Mamy nadzieję, że to nasi przyszli studenci.

Do zobaczenia za rok!

UMG Zespół ds Promocji