Spotkanie w sprawie zamiejscowego posiedzenia Komisji Klimatu i Środowiska i Komisji Spraw Zagranicznych

W dniu 23 lipca 2024 roku Prorektor ds. Kształcenia Uniwersytetu Morskiego w Gdyni dr hab. Sambor Guze, prof. UMG,  Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Piotr Stepnowski wraz z Senatorem RP Sławomirem Rybickim wzięli udział w spotkaniu z Marszałkiem Senatu RP Małgorzatą Kidawą-Błońską oraz Przewodniczącym Komisji Klimatu i Środowiska Senatorem RP Stanisławem Gawłowskim i Przewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych Senatorem RP Grzegorzem Schetyną.

Spotkanie miało na celu omówienie przebiegu oraz zagadnień, jakim zostanie poświęcone zamiejscowe posiedzenie Komisji Senackich: Komisji Klimatu i Środowiska oraz Komisji Spraw Zagranicznych, planowane na wrzesień tego roku w Gdyni, którego przygotowania merytorycznie wspierają Uniwersytet Morski w Gdyni oraz Uniwersytet Gdański.

W czasie spotkania ustalono, że tematyka wrześniowych obrad będzie oscylować wokół zagadnień Morza Bałtyckiego ze szczególnym uwzględnieniem problematyki ochrony środowiska, energetyki odnawialnej w tym projektów offshore, a także w zakresie współpracy i bezpieczeństwa krajów nadbałtyckich.

Z. Szwedek-Kwiecińska
24.07.2024