Spotkanie z emerytowanymi pracownikami UMG

W dniu 4 czerwca 2024 roku odbyło się tradycyjne spotkanie władz Uniwersytetu Morskiego w Gdyni z emerytowanymi pracownikami Uczelni.

W spotkaniu udział wzięli Prorektor ds. Kształcenia dr hab. Sambor Guze, prof. UMG oraz Przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników UMG Pan dr inż. Jacek Hałaczkiewicz, jak również Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Pan Marek Lubowiecki.

Zgromadzonych gości w imieniu JM Rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni powitał Prorektor ds. Kształcenia dr hab. Sambor Guze, prof. UMG, dziękując im za przybycie oraz lata pracy na rzecz Uczelni:

Państwo, którzy uczestniczycie dzisiaj w tym spotkaniu, poświęciliście swoje życie zawodowe, by budować, tworzyć Uniwersytet [...]. Kontynuujemy więc poniekąd rozpoczęte przez Państwa zadanie.

Prof. Sambor Guze podsumował również krótko wydarzenia z życia Uczelni z ostatnich kilku miesięcy, w tym ukończenie realizacji i oddanie do użytku aż dwóch inwestycji, tj. w dniu 23 maja 2024 roku Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, a także w dniu 29 lutego 2024 roku Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni – nowej siedziby Instytutu Morskiego UMG oraz Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej UMG.

Za udział w spotkaniu zgromadzonym gościom podziękował także Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Pan Marek Lubowiecki, życząc wszystkim zdrowia i ponownego, szybkiego zobaczenia na kolejnym spotkaniu emerytowanych pracowników z władzami Uczelni.

Cykliczne wydarzenie było okazją do  rozmów i wspomnień w gronie dawnych współpracowników oraz przedstawicieli władz Uniwersytetu. W czasie spotkania emerytowani pracownicy otrzymali symboliczne upominki promocyjne UMG.

Z. Szwedek-Kwiecińska