Spotkanie z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Infrastruktury

W dniu 29 maja 2024 roku w murach naszego Uniwersytetu odbyło się spotkanie z udziałem dr. Arkadiusza Marchewki Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury z JM Rektorem prof. dr. hab. inż. kpt. ż.w. Adamem Weintritem. Robocza wizyta Ministra w Uniwersytecie Morskim w Gdyni wiązała się z niedawnym oddaniem do użytku Centrum Sportu i Rekreacji UMG.

W czasie spotkania JM Rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit przedstawił Ministrowi  bieżące sprawy Uczelni oraz omówił możliwość realizacji II etapu budowy kompleksu sportowo-akademickiego. Następnie JM Rektor wraz z Kanclerzem UMG mgr. Filipem Malatą oraz Dyrektorem Centrum Sportu i  Rekreacji UMG dr. Andrzejem Lachowiczem zaprosił Ministra do zwiedzenia nowo otwartego obiektu. W czasie prezentowania poszczególnych pomieszczeń obiektu, Kanclerz UMG przedstawił Ministrowi plany realizacji II etapu budowy kompleksu sportowo-akademickiego.

Centrum Sportu i Rekreacji UMG stanowi I etap budowy kompleksu sportowo-akademickiego.

Z. Szwedek-Kwiecińska