Wizyta studyjna doradców zawodowych w Uniwersytecie Morskim w Gdyni

W dniu 19 czerwca 2024 roku gościliśmy na Uniwersytecie Morskim w Gdyni delegację doradców zawodowych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego zrzeszonych w pakcie dla rozwoju poradnictwa zawodowego. Celem wizyty było poznanie ścieżek kształcenia studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni oraz możliwości zawodowych naszych absolwentów.

Goście przywitani zostali przez Prorektora ds. Kształcenia, dr. hab. Sambora Guze prof. UMG, który zaprezentował zarys historii naszej Uczelni, jej strukturę oraz ofertę dydaktyczną, kładąc nacisk na jej elastyczność względem zmieniających się oczekiwań studentów. Podkreślił również nieustający wysiłek Uniwersytetu ukierunkowany na dostosowywanie wachlarza umiejętności, które posiadają nasi absolwenci, pod względem stale zmieniających się potrzeb pracodawców.

Spotkanie było również okazją do podzielenia się przez Biuro Karier Studenckich UMG swoimi sukcesami i wiedzą w zakresie prowadzenia rozwoju zawodowego naszych studentów oraz sposobów na pozyskanie licznych informacji zwrotnych na temat ich dalszej kariery zawodowej po ukończeniu studiów na naszej Uczelni.

Podczas wizyty studyjnej zaprezentowano gościom wybrane laboratoria wydziałów Elektrycznego, Mechanicznego i Zarządzania i Nauk o Jakości. Podczas wizyt w laboratoriach pracownicy naszej Uczelni pokrótce nakreślili charakter wykonywanej przez nich pracy oraz stosowanych metod dydaktycznych. Przygotowane przez nich pokazy zobrazowały umiejętności, z jakimi absolwenci Uniwersytetu Morskiego w Gdyni wkraczają na rynek pracy po ukończeniu toku studiów.

Na koniec swojej wizyty delegacja doradców zawodowych udała się na Wydział Nawigacji, gdzie uczestniczyli oni w specjalnym pokazie w Planetarium im. A. Ledóchowskiego.

W. Edmunds