Zajęcia w Społecznej Szkole Podstawowej w Dobrzewinie-Karczemkach

W dniu 23 maja 2024 roku Pani dr hab. inż. Agnieszka Rybowska prof. UMG i Pani dr inż. Anna Platta z Katedry Zarządzania Jakością Wydziału Zarządzania i Nauk o Jakości przeprowadziły zajęcia w Społecznej Szkole Podstawowej z Przedszkolem w Dobrzewinie-Karczemkach.

Wykłady były adresowane do dwóch grup uczniów: w klasach V i VI oraz VII i VIII. Tematem wykładu Pani dr hab. inż. Agnieszki Rybowskiej prof. UMG pt. „Jak zostać mistrzem relacji interpersonalnych” był wpływ relacji na samopoczucie i zdrowie. Pani dr inż. Anna Platta przedstawiła z kolei wykład pt. „Podstawowe zalecenia prozdrowotnego żywienia człowieka - zdrowie fizyczne i psychiczne. Ocena ryzyka zachorowania na choroby metaboliczne i zaburzenia odżywiania.”

Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze – uczniowie zadawali szereg pytań, brali udział w dyskusji. Nauczyciele i Dyrekcja Szkoły wyrazili chęć kontynuowania tego typu zajęć, również w Uniwersytecie Morskim w Gdyni, oraz podjęcia współpracy z wybranymi pracowniami (chemia i fizyka).

A. Rybowska