Zgromadzenie Plenarne KRPUT w Gdańsku

W dniu 20 czerwca 2024 roku JM Rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit uczestniczył w zgromadzeniu plenarnym KRPUT, które odbyło się na Politechnice Gdańskiej. Podczas spotkania odbyły się wybory nowych władz.

Nowym przewodniczącym Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych został prof. Krzysztof Jóźwik, rektor Politechniki Łódzkiej. Na stanowiska wiceprzewodniczących wybrano: prof. Danutę Zawadzką, rektora Politechniki Koszalińskiej, prof. Krzysztofa Wilde, rektora Politechniki Gdańskiej oraz prof. Marka Pawełczyka, rektora-elekta Politechniki Śląskiej.

Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) obecnie zrzesza 22 rektorów uczelni technicznych oraz 11 uczelni stowarzyszonych, działających na obszarze Polski. Przynależność do stowarzyszenia jest dobrowolna.

Z. Szwedek-Kwiecińska