Agnieszka Kaszuba Sportowcem Roku 2020

Studentka Wydziału Nawigacyjnego UMG, Agnieszka Kaszuba, podczas Gali Gdyńskiego Sportu została uhonorowana tytułem Sportowca Roku 2020.

Lista sukcesów młodej „tyczkarki” osiągniętych w 2020 roku jest imponująca. Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Agnieszka Kaszuba wywalczyła złoty medal i tytuł Akademickiej Mistrzyni Polski w skoku o tyczce z wynikiem 3,90 m.

W 37.PZLA Mistrzostwach Polski U 23 w Białej Podlaskiej zdobyła złoty medal w skoku o tyczce z wynikiem 4.00 m.

Podczas 64. Halowych Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce Agnieszka Kaszuba obroniła tytuł Mistrzyni Polski Seniorek w skoku o tyczce, uzyskując dodatkowo rekord życiowy i najlepszy wynik w Polsce w 2020  roku – 4.30 m. Jest to wyrównany 5. wynik w historii polskiej lekkiej atletyki uzyskany w hali. W równolegle prowadzonej klasyfikacji U23 (poniżej 23. roku życia) została nagrodzona złotym medalem.

Statuetkę Sportowca Roku 2020 wręczyli wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk oraz sekretarz Miasta oraz dyrektor Urzędu Miasta w Gdyni Rafał Klajnert.

To dla mnie ogromne wyróżnienie i jeszcze większa motywacja do dalszej ciężkiej pracy, aby osiągać jak najlepsze rezultaty i spełniać swoje sportowe marzenia! – podsumowuje tę szczególną nagrodę lekkoatletka.

Agnieszka Kaszuba jest studentką I roku studiów magisterskich Wydziału Nawigacyjnego na kierunku transport, specjalność morskie systemy transportowe i logistyczne.

Beata von Schada Borzyszkowska
13.03.2021