Nominacja do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2022

Uniwersytet Morski w Gdyni otrzymał nominację do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2022 w kategorii „Innowacyjna digitalizacja i udostępnianie danych”. Trwa 7. edycja Nagrody.

Nominacja UMG do Nagrody przyznana została za projekt „Udostępnianie zbiorów naukowo-historycznych dziedzictwa polskiego szkolnictwa morskiego”.

Od 2016 r. laureatami wyróżnienia zostają osoby i organizacje, które realizują innowacyjne projekty, rozwojowe inwestycje czy prowadzą nowatorską działalność, skutkującą wprowadzaniem na rynek innowacji technologicznych bądź społecznych, przekładających się na inteligentny rozwój.

Nagroda jest wyróżnieniem wizerunkowym, odnosi się do podejścia danej osoby lub organizacji  względem rozwoju i popularyzacji swojej działalności także poza własną branżą gospodarczą, dziedziną nauki czy regionem, w którym nominowany działa, dla zwiększenia szans na rozwój prowadzonych przedsięwzięć.

Uniwersytet Morski w Gdyni laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju został już trzykrotnie:

• W 2021 roku Kapituła Nagrody uhonorowała Uczelnię w kategorii "Innowacyjne technologie i badania przyszłości" za realizację projektu pt. „INCONE60 - Szlak przybrzeżny E60 jako impuls rozwoju niebieskiego transportu / Inland Blue Transport Connector E60” oraz pozytywne podejście do upowszechniania dotychczasowych wyników przedsięwzięć wśród całego społeczeństwa.
  • W roku 2018 Uniwersytet Morski w Gdyni został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju pod patronatem Prezes Urzędu Patentowego RP dr Alicji Adamczak - nagrodę przyznano w kategorii "Uczelnia przyszłości" za realizację projektu "Infrastruktura dydaktyczna wspierająca kształcenie praktyczne na Wydziałach Mechanicznym, Elektrycznym i Nawigacyjnym Akademii Morskiej w Gdyni - zakup laboratoriów dydaktycznych".
  • W 2016 r. z kolei, jeszcze jako Akademia Morska w Gdyni, Uczelnia została nagrodzona w kategorii "Uczelnia wyższa" za projekt „Budowa i tworzenie Akademii Rybołówstwa i Nauk o Morzu w Republice Angoli”.

Etap wyłaniania Laureatów tegorocznej edycji Nagrody potrwa do 20 maja.

Beata von Schada Borzyszkowska