Emerytowani pracownicy UMG gośćmi Uczelni

W dniu 14 czerwca 2022 roku Uniwersytet Morski w Gdyni, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, gościł swoich emerytowanych pracowników. Na okolicznościowe spotkanie z władzami Uczelni przybyło ponad 100 osób.

W spotkaniu udział wzięli: JM Rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit, Prorektor ds. Nauki dr hab. Dariusz Barbucha, prof. UMG, Kierownik Działu Kadr i Płac mgr Ewa Zdanowicz, Przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników UMG dr inż. Jacek Hałaczkiewicz, Przewodniczący NSZZ Solidarność Marek Lubowiecki oraz Kierownik Biura Promocji i Komunikacji mgr Bartosz Tobieński.

Spotkanie rozpoczął Przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników UMG dr inż. Jacek Hałaczkiewicz, który serdecznie powitał gości i poprosił o zabranie głosu JM Rektora prof. dr. hab. inż. kpt. ż.w. Adama Weintrita. JM Rektor w swoim wystąpieniu opowiedział o bieżącym funkcjonowaniu Uczelni oraz najbliższych planach i zadaniach stojących przed Uniwersytetem. Po wystąpieniu JM Rektora głos zabrał także Prorektor ds. Nauki dr hab. Dariusz Barbucha, prof. UMG.

Każdy z emerytowanych pracowników przybyłych na spotkanie otrzymał jubileuszowe puzzle z „Darem Młodzieży” wyprodukowane z okazji 40. rocznicy podniesienia bandery na białej fregacie, najnowszy numer Uniwersyteckiego Kuriera Morskiego oraz śpiewnik szant wydany przez JM Rektora, który wszystkim chętnym wpisywał dedykację.

Spotkanie było okazją do wspomnień czasów spędzonych w murach Uniwersytetu, jak również rozmów z władzami Uczelni.

Fot. M. Kołodziejczak / M. Lubowiecki

M. Kołodziejczak