XVIII EDYCJA POLSKO-NIEMIECKIEGO SEMINARIUM STUDENCKIEGO „MANAGING CULTURAL DIVERSITY IN EUROPE”

W środę 10 maja 2023 roku rozpoczęła  się XVIII edycja Polsko-Niemieckiego Seminarium Studenckiego „MANAGING CULTURAL DIVERSITY IN EUROPE” organizowanego przez Uniwersytet Morski w Gdyni oraz Hochschule Bremerhaven pod patronatem Rektorów obu Uczelni. Seminarium otworzył JM Rektor UMG prof.dr.hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit, który powitał uczestników seminarium.

Organizowane od lat seminarium cieszy się dużym zainteresowaniem studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni oraz Hochschule Bremerhaven. Wpisało się ono już na stałe w kalendarz wydarzeń obu uczelni i stanowi ważny element współpracy między nimi.

W seminarium uczestniczyło 10 studentów z Bremerhaven i 10 studentów z UMG. Seminarium trwa łącznie 2 tygodnie: w pierwszym tygodniu (10.05.2023 -16.05.2023 r.) gościliśmy studentów z Hochschule Bremerhaven w Uniwersytecie Morskim w Gdyni, a następnie studenci UMG udadzą się do Hochschule Bremerhaven (30.05. – 06.06.2023), gdzie będą kontynuować zajęcia wspólnie ze studentami niemieckimi.

Program seminarium obejmuje wykłady w języku angielskim realizowane przez wykładowców obu uczelni. W dniu inauguracji seminarium wykłady wygłosili: prof. Joanna Kizielewicz oraz prof. Gerhard Feldmeier.

W ramach seminarium odbywają się spotkania z władzami uczelni i przedstawicielami organizacji studenckich, a także wizyty w polskich i niemieckich przedsiębiorstwach. Poza celami naukowo-dydaktycznymi, seminarium ma za zadanie przybliżyć studentom polskim i niemieckim warunki funkcjonowania obu uczelni i zachęcić do podjęcia studiów w uczelniach partnerskich w ramach programu Erasmus+, jak również umożliwić im poznanie historii i kultury obu regionów – Pomorza i landu Bremy.

M. Popek