Uniwersytet Morski w Gdyni w gronie liderów regionu

Wprost/ArsLumen.pl Piotr Woźniakiewicz

Uniwersytet Morski w Gdyni został laureatem tegorocznej nagrody Orły „Wprost” 2023 województwa pomorskiego w kategorii innowacyjni w regionie! Statuetkę odebrał JM Rektor prof. dr. hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit.

Nagrody Orły Wprost rozdano podczas uroczystej gali w Gdyni. Wyróżnienie przyznawane jest liderom biznesu, samorządowcom i organizacjom pozarządowym, które mają wkład w rozwój regionu.

Orłem Wprost w kategorii „Innowacyjni w Regionie” wyróżniono Uniwersytet Morski w Gdyni. Zdaniem kapituły, Uczelnia korzysta z możliwości, jakie dają fundusze europejskie na projekty badawczo-rozwojowe, prowadząc szereg projektów naukowych i rozwijających jej możliwości, a przede wszystkim ofertę dydaktyczną.

Chciałbym serdecznie pogratulować wszystkim, którzy otrzymali podobne wyróżnienie. Jest to dla mnie szczególny honor, że mogę je dziś odbierać w tak zacnym gronie” – powiedział JM Rektor prof. dr. hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit.

Nagrodę tej kategorii otrzymał również Uniwersytet Gdański.

Nagrodzeni w pozostałych kategoriach:

Nagroda Główna: Samorządowiec Regionu - starosta pucki Jarosław Białk,
Przedsiębiorstwo Regionu – prezes Stoczni Marynarki Wojennej Paweł Lulewicz,
Osobowość Regionu – wojewoda pomorski Dariusz Drelich,
Inwestycje Regionu – prezes Portu Gdańsk Łukasz Malinowski,
Lider Regionu - Przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ Solidarność Krzysztof Dośla,
Bezpieczeństwo w Regionie - aspirant sztabowy Tomasz Richert, zastępca dowódcy JRG w Gdyni Oksywiu,
Samorządowiec Regionu - Andrzej Wyrzykowski, wójt gminy Przodkowo,
                                            - Tomasz Brzoskowski, wójt gminy Stężyca,