Ostatnie pożegnanie Ireny Krause

Z głębokim żalem pożegnaliśmy Panią mgr Irenę Krause, dyrektor Biblioteki Głównej naszej Uczelni w latach 1998-2006, która zmarła nagle 4 marca 2021 r.

Pani Dyrektor Irena Krause w latach osiemdziesiątych złożyła egzamin bibliotekarski i uzyskała tytuł kustosza dyplomowanego. Pełniła  obowiązki kierownika Oddziału Czasopism w Bibliotece na Uniwersytecie Gdańskim, które jednocześnie łączyła z pracą pedagogiczną w Policealnym Studium Bibliotekarstwa w Sopocie.

W Wyższej Szkole Morskiej rozpoczęła pracę na stanowisku starszego kustosza dyplomowanego w 1998 r. i pracowała jako dyrektor Biblioteki Głównej do przejścia na emeryturę w 2006 r.

Działała aktywnie w środowisku bibliotekarskim i nauczycielskim pełniąc funkcję prezesa Rady Oddziałowej  Związku Nauczycielstwa Polskiego  Pracowników Biblioteki, członka ZNP przy Uniwersytecie Gdańskim. Była członkiem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Została  uhonorowana  Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Srebrnym  i Brązowym Krzyżem Zasługi i Złotą Odznaką ZNP.

10 marca 2021 r. na Cmentarzu Komunalnym w Kosakowie kondolencje Rodzinie Zmarłej złożyła delegacja z Biblioteki Głównej UMG.

UMG Biblioteka Główna

Zdzisława Bardo