Doktorat Honorowy dla prof. Daniela Dudy

Doktorat Honoris Causa dla prof. dr. kpt.ż.w. Daniela Dudy

Senat Uniwersytetu Morskiego w Gdyni podczas posiedzeniu w dniu 28 stycznia 2021 r. na wniosek JM Rektora prof. dr. hab. inż. kpt.ż.w. Adama Weintrita oraz za poparciem Senatów: Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, Akademii Morskiej w Szczecinie oraz Uniwersytetu Gdańskiego, w uznaniu wybitnych zasług dla szkolnictwa morskiego w Polsce oraz dla rozwoju Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, uhonorował prof. dr. kpt.ż.w. Daniela Dudy zaszczytnym tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Promotorem doktoratu honorowego jest prof. zw. dr hab. Piotr Jędrzejowicz,
a recenzentami:

• Prof. dr hab. inż. kpt.ż.w. Stanisław Gucma z Akademii Morskiej w Szczecinie,
  • Kontradmirał prof. dr hab. Tomasz Szubrycht  z Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni,
  • Prof. dr  hab. inż. Zbigniew Łukasik  z Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.

Prof. dr kpt.ż.w. Daniel Duda pełnił funkcję Rektora Wyższej Szkoły Morskiej w latach 1972 - 1981.

Uroczystość wręczenia dyplomu doktora honoris causa odbędzie się 19 marca 2021 r. podczas uroczystego posiedzenia Senatu.

Sylwetka prof. dr. kpt.ż.w. Daniela Dudy

UMG Dział Promocji i Marketingu​