Doktorat Honorowy dla prof. Daniela Dudy

Doktorat Honoris Causa dla prof. dr. kpt.ż.w. Daniela Dudy

Senat Uniwersytetu Morskiego w Gdyni podczas posiedzenia w dniu 28 stycznia 2021 r. na wniosek JM Rektora prof. dr. hab. inż. kpt.ż.w. Adama Weintrita oraz za poparciem Senatów: Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, Akademii Morskiej w Szczecinie oraz Uniwersytetu Gdańskiego, w uznaniu wybitnych zasług dla szkolnictwa morskiego w Polsce oraz dla rozwoju Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, uhonorował prof. dr. kpt.ż.w. Daniela Dudy zaszczytnym tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Promotorem doktoratu honorowego jest prof. zw. dr hab. Piotr Jędrzejowicz,
a recenzentami:

• Prof. dr hab. inż. kpt.ż.w. Stanisław Gucma z Akademii Morskiej w Szczecinie,
  • Kontradmirał prof. dr hab. Tomasz Szubrycht  z Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni,
  • Prof. dr  hab. inż. Zbigniew Łukasik  z Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.

Prof. dr kpt.ż.w. Daniel Duda pełnił funkcję Rektora Wyższej Szkoły Morskiej w latach 1972 - 1981.

Uroczystość wręczenia dyplomu doktora honoris causa odbędzie się 19 marca 2021 r.

Sylwetka prof. dr. kpt.ż.w. Daniela Dudy

Transmisja online z uroczystości rozpocznie się 19 marca 2021 roku o godz.11:00 w poniższym oknie, a także na kanale Youtube Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Program uroczystości:

• Hymn Państwowy w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Morskiego w Gdyni
  • Otwarcie uroczystości przez Rektora UMG prof. Adama Weintrita
  • Pieśń Szkoły Morskiej w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Morskiego w Gdyni
  • Laudacja promotora prof. Piotra Jędrzejowicza
  • Akt nadania tytułu Doktora Honoris Causa
  • Wykład doktora honoris causa prof. Daniela Dudy
  • Odczytanie nadesłanych gratulacji i życzeń
  • Gaude Mater Polonia w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

UMG Zespół ds Promocji