Konkurs grantowy trwa

KONKURS  GRANTOWY TRWA

Trwa III etap Konkursu Grantowego „Kierunek Port – morze możliwości”, w ramach którego Zespoły studentów wraz z opiekunami merytorycznymi tj. KN ISTL Młodzi Portowcy z dr inż. Adamem Kaizer (Wydz. Nawigacyjny) oraz Seanovation z mgr inż. Mirosławem Tyliszczak (Wydz. Mechaniczny) urzeczywistniają swoje innowacyjne projekty badawcze.

Zespół KN ISTL – Młodzi Portowcy podjął się wykonania projektu pt. „Inwentaryzacja oraz monitorowanie stanu technicznego części podwodnej nabrzeży Portu Gdańsk”, a Zespół Seanovation realizuje projekt pt. „Projekt instalacji do utylizacji wybranych odpadów organicznych ze statków metodą pirolizy niskotemperaturowej”. Oba przedsięwzięcia są pracochłonne i wymagają od studentów i ich opiekunów merytorycznych dużego zaangażowania. W związku z tym, Zespoły rozpoczęły swoje działania od podziału obowiązków w zakresie realizacji poszczególnych zadań w projekcie, szczegółowych harmonogramów rzeczowo-finansowych oraz zakupu niezbędnych podzespołów, elementów konstrukcyjnych czy modułów celem przygotowania stanowisk laboratoryjnych do prac badawczych. Obecnie Zespół KN ISTL – Młodzi Portowcy kończy działania konstrukcyjne i przygotowuje się do ostatniej części prac badawczych obejmujących pomiary na terenie Portu Gdańsk i weryfikację rozwiązania. Z kolei Zespół Seanovation  rozpoczyna ocenę skuteczności zaprojektowanej instalacji do utylizacji odpadów w oparciu o próbki odpadów organicznych pochodzących ze statków w Porcie Gdańsk.

Uniwersytet Morski w Gdyni

we współpracy

z Zarządem Morskiego Portu Gdańsk

realizuje konkurs grantowy dla studentów.
Trwają zmagania o najlepszy projekt,
zwycięski zespół studentów otrzyma 10 000 zł na wakacje.

Rezultaty prowadzonych w ramach konkursu grantowego prac badawczo-rozwojowych oba zespoły przedstawią Organizatorom do dn. 30 kwietnia 2020 roku. Z kolei szersze grono odbiorców, w tym Władz Uczelni, będzie mogło podziwiać efekty działań młodych naukowców – studentów wspieranych przez opiekunów i mentorów z uczelni podczas gali finałowej, która odbędzie się w dn. 29 maja 2020 roku o godzinie 10.00 w Auli im. T. Meissnera.  Zwycięski zespół otrzyma nagrodę w postaci 10 000 zł na wakacje oraz zaprezentowania uzyskanych wyników na międzynarodowym forum.

Gratulujemy wszystkim studentom, którzy podjęli się realizacji innowacyjnych projektów w konkursie „Kierunek Port – morze możliwości” oraz trzymamy kciuki za postępy ostatnich prowadzonych prac. Dziękujemy również za wsparcie i pomoc opiekunów merytorycznych.

Więcej o konkursie grantowym możesz przeczytać na:

KN Seanovation

KN Seanovation