Naukowe wieczory z Uniwersytetem Morskim w Gdyni

NAUKOWE WIECZORY Z UNIWERSYTETEM MORSKIM W GDYNI to cykl 20 otwartych wykładów popularnonaukowych skierowanych do mieszkańców Trójmiasta i okolic, realizowanych w roku akademickim 2024/2025.

Wykłady zostały przygotowane oraz będą prezentowane przez doświadczonych nauczycieli akademickich Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Tematyka wykładów będzie dotyczyć ważnych zagadnień współczesnego świata, a z uwagi na unikatowy, morski charakter Uczelni, szczególny nacisk zostanie położony na tematykę związaną z technologiami morskimi, transportem morskim, ochroną środowiska morskiego, odnawialnymi źródłami energii, w tym morską energetyką wiatrową czy też gospodarką morską.

Wykłady będą odbywały się przez cały rok akademicki 2024/2025 (październik 2024 – wrzesień 2025) średnio 2 razy w miesiącu - w środy o godzinie 18:00 w auli Wydziału Nawigacyjnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni przy al. Jana Pawła II 3. Po każdym wykładzie zapraszamy na dyskusję z prelegentem i drobny poczęstunek.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Prezydent Miasta Gdyni – Pani Aleksandra Kosiorek.

Inauguracja wydarzenia, w trakcie której wykład pt. "Koncepcja „miasta-gąbki” jako element poprawy jakości życia i zrównoważonego rozwoju" przedstawi Pani dr hab. inż. Aneta Ocieczek, prof. UMG, odbędzie się dnia 23 października 2024 roku (środa) o godzinie 18:00.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w wykładach. Wszystkie wykłady mają charakter otwarty. Wstęp wolny.

Harmonogram wykładów w 2024 roku

23.10.2024

Aneta Ocieczek

23 października 2024 roku (środa), godz. 18:00

6.11.2024
Serious games - gry poważne. Jak projektowanie gier może wspierać biznes, poprawić edukację, promować kulturę lub pomóc rozwiązać problemy społeczne?

Piotr Milewski

6 listopada 2024 roku (środa), godz. 18:00

20.11.2024
Elektromagnes na morzu - alternatywa dla tradycyjnych systemów cumowniczych

Paweł Kołakowski

20 listopada 2024 roku (środa), godz. 18:00

4.12.2024
Czy handel internetowy jest eko?

Monika Szyda

4 grudnia 2024 roku (środa), godz. 18:00

18.12.2024
Nowoczesne źródła światła stosowane we współczesnych systemach oświetleniowych oraz motoryzacyjnych

Przemysław Ptak

18 grudnia 2024 roku (środa), godz. 18:00

tel: 58 / 55 86 427
email: m.lubowieckaatau.umg.edu.pl

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Lokalni Rzecznicy Nauki na Uniwersytecie Morskim w Gdyni”,
finansowanego ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki II”.

UMG Pion Prorektora ds. Nauki